لوگو کوکا کولا Coca Cola

لوگو کوکا کولا Coca Cola: کوکا کولا یکی از برندهای شناخته شده نوشیدنی درجهان به شمار می ‎رود. در سال ۱۸۸۶در ایالت ویرجیای آمریکا یک قانون برای منع مشروبات الکلی به تصویب رسید. پس از وضع این قانون دکتر جان پمبرتون که نوشیدنی‌ها ‎ی الکلی خود را در داروخانه‌ها ‎ به فروش می ‎رساند، تصمیم گرفت تا آنها را با  نام تجاری جدید و بدون استفاده از الکل روانه بازار کند.

او درنظر داشت که نام این محصول را از مواد اولیه تشکیل دهنده آن یعنی کوکائین که از برگ کوکا گرفته می‌شد و همچنین عصاره کافئین دانه کولا بود انتخاب نماید. به همین دلیل نام«شربت تقویت کننده کوکا کولا» ترکیبی از دو واژه کوکا و میوه کولا  را برگزید. بعدها کوکائین این نوشابه در سال ۱۹۰۵ از فرمول آن حذف شد.

تاریخچه لوگو کوکا کولا

تاریخچه لوگو کوکا کولا

فرانک رابینسون دفتردار و حسابدار دکتر پمبرتون بعد از دیدن این نام آن را خلاصه کرده و به کوکاکولا تبدیل کرد و از آنجایی که خط خوبی داشت حروف را با پیچ و خم زیبایی نوشت. این حالت نوشتاری به اندازه ‎ای زیبا بود که مورد پسند دکتر پمبرتون قرار گرفت و بر روی تمامی محصولات جدیدش نام کوکاکولا را به همان صورت درج نمود. این گونه بود که لوگوی معروف و جهانی کوکاکولا پایه گذاری گردید.


سایت کوکا کولا

https://www.coca-cola.com


سایت آیسل
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

سایت آیسل
Average rating:  
 1 reviews
by علی on سایت آیسل

بهترین برند نوشیدنی دنیا

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *