لوگو فولکس واگن Volkswagen

لوگو فولکس واگن Volkswagen: لوگو شرکت فولکس واگن بر خلاف دیگر برندهای مشهور دنیا بسیار زیاد مورد تغغیر قرار گرفته است با اینکه این تغییرات اکثرا به صورت جزیی بوده است اما تعدد این باز طراحی ها یکی از مسائل قابل بحث در حوزه تبلیغات و برندینگ است. بسیاری بازطراحی های زیاد شرکت را چیزی جز هزینه های اضافی برای شرکت و نمایندگی ها نمیداند و بسیاری دیگر این تغییرات را خود یک تبلیغ به حساب می آورند در ادامه به روند تغییرات لوگو شرکت اشاره خواهیم کرد.

اولین لوگو شرکت فولکس واگن در سال 1937 طراحی شد و طراحی آن کاملا شبیه آرم نازی ها (سواستیکا) بود و حرف W و V در وسط لوگو خودنمایی میکردند. دو سال بعد لوگو کمی از حرب نازی فاصله گرفت و دایره دور لوگو به شکل یک  چرخ دنده و نشان دهنده صنعتی بودن این برند قرار گرفت و حروف V و W  این بار به صورت بولد تری در لوگو نمایانگر بود. میتوان گفت بیس اصلی تمامی لوگوهای بعدی و حال این شرکت همین طراحی بوده است

تاریخچه لوگو فولکس واگن

تاریخچه لوگو فولکس واگن

لوگو سوم شرکت بعد از 6 سال طراحی شد و در این لوگو دایره به صورت کاملا ساده با یک خط نازک طراحی شد و بین حروف وسط لوگو و دایره یک فاصله سفید رنگ قرار گرفت تا حروف به بیشترین شکل ممکن مورد توجه قرار گیرند. بر خلاف لوگو های قبلی این بار حروف به رنگ سفید و فضای خالی بین حروف به رنگ سیاه در آمد. طراحی این لوگو یکی از بهترین طراحی های لوگو شرکت بود به طوری که بیشترین عمر طراحی لوگو در تاریخ شرکت فولکس نیز مربوط به همین طراحی می باشد که به مدت 15 سال بر روی خودروهای فولکس نقش بست.


سایت فولکس واگن

https://www.vw.com


سایت آیسل
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

سایت آیسل
Average rating:  
 1 reviews
by حسن on سایت آیسل

عالی

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *