لوگو مک دونالد McDonald

لوگو مک دونالد McDonald: مک دونالد برای اولین بار در سال ۱۹۴۰ توسط دو برادر به نام ریچارد و موریس مک دونالد در سن برناردینا، کالیفرنیا افتتاح شد. در آن زمان تخصص و تبحر مک دونالد در درست کردن برگر و کباب های بسیار پرطرفدار  شده بود. در طول هشت سال مک دونالد کاملا شناخته شده بود و فست فودهای این برند بزرگ بین آمریکایی های عاشق برگر و فست فود حسابی محبوب شده بود. این دو برادر تصمیم گرفتن برای طراحی لوگوی برند مک دونالد از آدمکی که شبیه به سرآشپز چشمک زن (The Winking Tubby Chef) بود استفاده کنند. در تصویر زیر طراحی لوگوی اولیه مک دونالد رو مشاهده می کنین و جالب اینجاست که هیچگونه شباهتی به طراحی لوگوی فعلی این برند ندارد.

تاریخچه لوگو مک دونالد

تاریخچه لوگو مک دونالد

در دهه ۷۰ میلادی، کمان های طلایی مک دونالد را دیگر همه می شناختند و کمک زیادی به محبوب شدن این برند محبوب آمریکای کرد. این کمان ها تا سال ۲۰۱۰ چندین مرتبه تغییر پیدا کردن و جذاب تر شدند. از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۶، طراحان گرافیک مک دونالد تصمیم گرفتند تا از کادر قرمز در طراحی لوگو استفاده کنند. بعد از اضافه شدن کادر قرمز به طراحی لوگوی مک دونالد، در سالهای ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹، تغییراتی در رنگ طلایی کمان های موجود در لوگو ایجاد شد. نسخه ی کاملا منحصر به فرد این طراحی لوگو رو میشود بین سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۰ مشاهده کرد.

سال ۲۰۰۳ یک کمپین تبلیغاتی توسط Heye & Partner GmbH، در آلمان، انگلستان، استرالیا و ایالت متحده ی آمریکا برای مک دونالد راه اندازی شد. شعار این کمپین I’m Lovin’ It (من عاشق آن هستم) بود و موفقیت بسیار بالایی هم داشت. موفقیت بدست آمده در کمپین باعث شد تا مدت ها این شعار به عنوان بخشی از لوگوی مک دونالد در نظر گرفته بشه.


سایت مک دونالد

https://www.mcdonalds.com


سایت آیسل
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

سایت آیسل
Average rating:  
 1 reviews
by زهرا on سایت آیسل

عالیه

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *