اپلیکیشن بیپر Beeper، نوآور در شبکه اجتماعی

اپلیکیشن بیپر Beeper، نوآور در شبکه اجتماعی: بیپر (Beeper) اپلیکیشن چت‌محور یونیورسال جدیدی است که قصد دارد ۱۵ پلتفرم مختلف چت را با یکدیگر متحد کند تا بتوانید ازطریق یک رابط کاربری ویژه به آن‌ها دسترسی داشته باشید. اپلیکیشن بیپر نتیجه‌ی همکاری اعضای تیمی است که در بین آن‌ها نام اریک میجیکوفسکی، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Pebble‌ (که پیش‌تر ساعت هوشمند تولید می‌کرد)، دیده می‌شود. نخستین بار میجیکوفسکی بود که اپلیکیشن بیپر را در توییتر معرفی کرد.

بیپر اعلام می‌کند برای استفاده از این اپلیکیشن که در ابتدا با تام نواچت (NovaChat) شناخته می‌شد، باید ماهانه ۱۰ دلار پرداخت کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد بیپر با محبوب‌ترین پلتفرم‌های پیام‌رسانی دنیا نظیر واتساپ و سیگنال و تلگرام و اسلک و توییتر و دیسکورد و اینستاگرام و فیسبوک مسنجر سازگاری دارد؛ بااین‌حال جالب‌ترین نکته درباره‌ی بیپر به پشتیبانی این اپلیکیشن از آی‌مسیج اپل (Apple iMessage) مربوط می‌شود.

آی‌مسیج به ‌صورت رسمی تنها روی دستگاه‌های اپل قابل‌اجرا است و بسیاری از کاربران آیفون‌ها می‌گویند قابلیت‌های جذاب آی‌مسیج یکی از دلایلی است که باعث می‌شود آن‌ها به مهاجرت به اندروید فکر نکنند. میجیکوفسکی می‌گوید بیپر باعث می‌شود امکان اجرای آی‌مسیج روی سیستم‌های عامل اندروید و ویندوز و لینوکس فراهم شود؛ بااین‌حال او اعتراف می‌کند که بیپر برای دستیابی به این هدف به ترفندی خاص متکی می‌شود.

اپلیکیشن بیپر Beeper

اپلیکیشن بیپر Beeper

صفحه پرسش‌گان (FAQ) وب‌سایت رسمی بیپر به‌طور دقیق‌تر به ترفندی که این اپلیکیشن برای اضافه کردن آی‌مسیج به اندروید و دیگر سیستم‌های عامل انجام می‌دهد اشاره می‌کند. اگر دارای رایانه‌ای مکی هستید که همواره آنلاین است می‌توانید نسخه‌ی مک اپلیکیشن بیپر را دانلود و نصب کنید تا این اپلیکیشن در نقش پل ظاهر شود؛ دقیقا مشابه رویکردی که AirMessage استفاده می‌کند.

اگر به مک دسترسی نداشته باشید، شرایط واقعا سخت می‌شود. شاید باور کردن این موضوع برای خیلی‌ها سخت باشد، اما بیپر صراحتا می‌گوید در این شرایط برای تمامی کاربرانش یک دستگاه آیفون جیل‌برک که اپلیکیشن بیپر به‌صورت پیش‌فرض روی آن نصب شده است می‌فرستد تا این دستگاه در نقش پل ظاهر شود. همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم به‌منظور استفاده از بیپر باید سرویس اشتراک این اپلیکیشن را که هزینه‌ی ماهانه‌ی ۱۰ دلاری دارد تهیه کنید؛ این هزینه‌ی ۱۰ دلاری ممکن است شامل هزینه‌ی آیفون مورداشاره نیز باشد. اگر فکر می‌کنید که بیپر شوخی می‌کند بهتر است نگاهی به این توییت از میجیکوفسکی بیاندازید که البته تصویر ضمیمه‌ی آن را در زیر این پاراگراف می‌توانید ببینید. میجیکوفسکی در تصویر زیر ۵۰ دستگاه آیفون 4S قدیمی را درون جعبه دارد که قرار است بازآفرینی شوند تا امکان استفاده از آن‌ها با بیپر وجود داشته باشد.

منبع خبر: زومیت


سایت بیپر

https://www.beeperhq.com


سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *