500 میلیون کاربر فعال در تلگرام

500 میلیون کاربر فعال در تلگرام: مدیرعامل تلگرام اعلام کرد که این پیام‌رسان از مرز ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه گذشت. در این میان اما نکته مهم‌تر اینکه در ۷۲ ساعت اخیر تلگرام موفق به جذب بیش از ۲۵ میلیون کاربر جدید شده است، البته به لطف سیاست‌های اخیر و حاشیه ساز واتس‌اپ.

مدیرعامل تلگرام خبر داد که کاربران جدید از سراسر جهان به این پیام‌رسان پیوسته‌اند: «۳۸ درصد آسیا، ۲۷ درصد اروپا، ۲۱ درصد آمریکای لاتین و ۸ درصد هم خاورمیانه و آفریقای شمالی.» دورف روند اخیر پیوستن کاربران به تلگرام را متفاوت ارزیابی کرد و در همین رابطه نوشت: «ما پیش از این و در سابقه ۷ ساله محافظت از حریم خصوصی کاربران‌مان، تجربه افزایش شدید دانلود را داشته‌ایم، اما این‌بار همه چیز متفاوت است.»

او در پستی که در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد، نوشت که کاربران دیگر علاقه ندارند حریم خصوصی‌شان را در ازای دریافت سرویس رایگان به حراج بگذارند: «مردم دیگر نمی‌خواهند توسط انحصارهای بزرگ تکنولوژی به گروگان گرفته شوند و البته که دیگر به این شرکت‌ها اجازه نمی‌دهند چنین رفتاری با آن‌ها داشته باشند، چون این شرکت‌ها صرفاً کاربران زیادی دارند.»

پاول دورف

پاول دورف

این اولین باری نیست مدیرعامل تلگرام چنین لحنی را نسبت به رقیب اصلی‌اش یعنی واتساپ به کار می‌برد. او در روزهای اخیر هم مستقیماً با خطاب قرار دادن واتساپ و فیسبوک، این پلتفرم‌ها را به سخره گرفت و نوشت که فیسبوک یک بخش کامل برای بررسی علت محبوبیت پیام‌رسان تلگرام دارد: «تصور کنید چندین کارمند فقط به شکل تمام وقت روی همین موضوع کار می‌کنند!»

عبور تلگرام از مرز ۵۰۰ میلیون کاربر در حالی رخ می‌دهد که مدیرعامل این پیام‌رسان رسماً اعلام کرده بود که در سال ۲۰۲۱ تلگرام برای اولین بار در مسیر درآمدزایی قرار خواهد گرفت. در واقع پاول دورف اوایل دی ماه خبر داد که تلگرام به زودی از پلتفرم تبلیغاتی خود رونمایی خواهد کرد؛ پلتفرمی که به گفته او قرار است به حریم خصوصی کاربران احترام بگذارد. هنوز جزییات دقیقی از مسیر تبلیغاتی که تلگرام در پیش دارد، مشخص نیست.

منبع خبر: دیجیاتو

سایت آیسل

Author: user1

1 thought on “500 میلیون کاربر فعال در تلگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *