صدور مجوز واکسن کرونا آسترازنکا

صدور مجوز واکسن کرونا آسترازنکا: انگلستان مجوز استفاده اورژانسی از واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی آسترازنکا را صادر کرد تا مسیر برای واکسیناسیون میلیون‌ها شهروند انگلیسی در روزهای آتی هموار شود. واکسن آسترازنکا دومین واکسنی است که مجوز استفاده اورژانسی در انگلستان را کسب می‌کند. اواسط آذر ماه واکسن شرکت فایزر مجوز استفاده اورژانسی را بدست آورد. انگلستان ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن آسترازنکا را سفارش داده که برای واکسینه کردن ۵۰ میلیون نفر کافی خواهد بود. قرار است اولین محموله از واکسن اوایل سال ۲۰۲۱ به بریتانیا تحویل داده شود.

واکسن آسترازنکا به خاطر استفاده از فناوری متفاوت نیازی به نگهداری در دمای فوق العاده پایین نداشته و می‌توان آن را برای مدت طولانی در یخچال معمولی نگهداری کرد. علاوه بر این تولید آن ارزان‌تر تمام می‌شود به همین دلیل توزیع آن آسان‌تر خواهد بود و گزینه بهتری برای کشورهای در حال توسعه است. اثربخشی این واکسن با توجه به داده‌های بدست آمده از کارآزمایی‌های بالینی فاز سوم به طور میانگین ۷۰.۴ درصد اعلام شده و به گفته سازنده در برابر گونه جدید کرونا احتمالاً مؤثر است.

واکسن کرونا آسترازنکا

واکسن کرونا آسترازنکا

«بوریس جانسون»، نخست وزیر بریتانیا با انتشار پستی در توییتر صدور مجوز استفاده از واکسن آسترازنکا را «خبری خارق العاده و یک پیروزی برای دانش بریتانیا» توصیف کرد. وزارت بهداشت بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حالا امکان واکسیناسیون تعداد بیشتری از گروه‌های در معرض خطر فراهم شده که با محافظت از آنها می‌توان نرخ مرگ و میر و بستری شدن را کاهش داد.

«مت هنکاک»، وزیر بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی بریتانیا اعلام کرد واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا از پنج روز دیگر (۴ ژانویه) شروع می‌شود. تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار نفر از مردم سراسر انگلستان واکسن فایزر-BioNTech را دریافت کرده‌اند.

منبع خبر: دیجیاتو

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *