اضافه شدن اپل تی وی به کروم کست گوگل

اضافه شدن اپل تی وی به کروم کست گوگل: اپل تی ‌وی سرویسی برای استریم ویدئو است که آرشیوی متنوع از فیلم‌ها و سریال‌های مختلف در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. سرویس محبوب کوپرتینویی‌ها اوایل سال ۲۰۲۱ از طریق گوگل تی‌وی (Google TV) به کروم‌کست اضافه می‌شود که البته چنین اقدامی برای دو غول فناوری مزایای بسیاری خواهد داشت.

اپل تی وی

اپل تی وی

با اضافه شدن اپل تی‌وی به کروم‌کست، گوگل می‌تواند محصولی در اختیار کاربران قرار دهد که از تمامی سرویس‌های استریم ویدئو پشتیبانی می‌کند. از طرفی اپل می‌تواند سرویس استریم خود را در پلتفرم‌های بیشتری در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. تاکنون اپل تی‌وی روی پلتفرم‌های Roku و Fire TV قرار گرفته است و دارندگان کنسول‌ پلی‌استیشن و ایکس‌باکس می‌توانند با اپلیکیشن مستقل اپل تی‌وی، محتوای این سرویس را از طریق کنسول تماشا کنند.

در هر صورت، ایراداتی به سیستم‌عامل کروم‌کست وارد است که از آن جمله می‌توان به رابط کاربری قدیمی و ناکارآمد اشاره کرد. با افزایش تعداد سرویس‌های قابل استفاده در کروم‌کست، گوگل باید رابط کاربری دیگری طراحی کند که امکان استفاده حداکثری از ظرفیت کروم‌کست به دست آید. علاوه بر آن، در رابط کاربری کروم‌کست مشکلات فنی دیده می‌شود؛ برای مثال اگر تماشای ویدئو در سرویس HBO Max را نیمه‌کاره رها کنید، قسمتی در صفحه خانه رابط کاربری کروم‌کست برای تماشای ویدئو از زمان رهاشده قرار می‌گیرد. اما این ویژگی در سرویس نتفلیکس یا حتی پرایم ویدئو وجود ندارد.

منبع خبر: زومیت

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *