حالت دارک مود برای صفحه دسکتاپ گوگل

حالت دارک مود برای صفحه دسکتاپ گوگل: برخی کاربران از آزمایش دارک مود برای جستجوهای وب در دسکتاپ خبر می‌دهند، بنابراین شاید در نهایت گوگل این قابلیت را برای کاربران کامپیوتر ارائه کند. مدت‌هاست کاربران دستگاه‌های اندرویدی و محصولات مجهز به iOS به دارک مود دسترسی دارند اما کمتر شاهد وجود چنین قابلیتی در کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها هستیم. اما طبق گزارشی جدید، گوگل در حال آزمایش دارک مود برای جستجوهای وب در دسکتاپ است.

در ماه می سال 2020 میلادی کروم به پرچمی برای نمایش صفحات جستجوی تاریک در اندروید مجهز شد که نتیجه آن شباهت زیادی به تجربه کاربران در زمان استفاده از اپ گوگل سرچ دارد. حالا این غول جستجوی اینترنتی آزمایش تم تاریک را برای جستجوها در دسکتاپ آغاز کرده است. در این تم، پس زمینه سفید به خاکستری تیره تغییر رنگ می‌دهد تا با اپ‌های موبایل مطابقت داشته باشد. در این حالت لوگوی گوگل بجای اینکه چند رنگ باشد، کاملا سفید می‌شود، البته رنگ آیکون میکروفن ثابت باقی می‌ماند. در این حالت طرح کلی خاکستری رنگ بخش جستجو هم تغییر می‌کند.

دارک مود گوگل

دارک مود گوگل

آیکون‌های رنگی که فیلترهای مختلف را نشان می‌دهند، در این حالت آبی رنگ می‌شوند. متن مشکی رنگ در این حالت خاکستری شده و یک سایه متفاوت آبی رنگ برای نام و لینک صفحات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظاهرا این قابلیت‌ها در صفحه اصلی Google.com وجود ندارند و همچنین تنظیمات برای غیرفعال کردن این حالت هم در اختیار کاربران قرار نگرفته است. آزمایش دارک مود برای جستجوهای گوگل در دسکتاپ به صورت گسترده در میان کاربران شروع نشده و تنها تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند چنین حالتی را امتحان کنند. اسکرین‌شات های منتشر شده مربوط به ویندوز ۱۰ و مرورگرهای کروم و فایرفاکس هستند.

این احتمال وجود دارد که در ماه‌های آینده شمار بالایی از کاربران به دارک مود جستجوهای گوگل در دسکتاپ دست پیدا کنند. مک او اس و ویندوز ۱۰ از مدت‌ها قبل به تم‌های تاریک مجهز شده‌اند و کروم از دارک مود برخی سایت‌ها پشتیبانی می‌کند. با این حال صفحه جستجوی تاریک برای کامپیوترها باعث آسیب کمتر به چشم کاربران در محیط‌های تاریک و شب می‌شود.

منبع خبر: دیجیاتو

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *