ساخت بزرگترین کارخانه تولید باتری جهان در آلمان

ساخت بزرگترین کارخانه تولید باتری جهان در آلمان: تسلا هم اکنون ساخت یک کارخانه «گیگافکتوری» غول پیکر در منطقه جنگلی «گرونهایده»، در جنوب پایتخت آلمان را آغاز کرده و سال آینده آن را افتتاح خواهد کرد. در این سایت که اولین کارخانه تسلا در اروپا محسوب می‌شود، سالانه ۵۰۰ هزار خودروی سدان مدل ۳ و کراس‌اوور مدل Y تولید خواهد شد.

در کنفرانسی با محوریت باتری که توسط وزارت اقتصاد آلمان برگزار شد، ایلان ماسک اعلام کرد که تولید سلول باتری در این کارخانه آلمانی با ظرفیت سالانه نزدیک به ۱۰۰ گیگاوات ساعت شروع می‌شود. هدف نهایی تسلا، ظرفیت سالانه ۲۵۰ گیگاوات ساعت در هر سال است. ایلان ماسک که به تازگی با عبور از بیل گیتس به دومین ثروتمند جهان تبدیل شده، در این کنفرانس با اطمینان اعلام کرد که این محل تبدیل به بزرگترین کارخانه تولید باتری در جهان می‌شود. در حال حاضر شرکت‌های چینی، ژاپنی و کره جنوبی در بازار باتری‌های خودروهای الکتریکی حکمرانی می‌کنند. در این میان کمپانی‌های اروپایی سهم اندکی در بازار دارند.

بزرگترین کارخانه تولید باتری جهان

بزرگترین کارخانه تولید باتری جهان

از صحبت‌های ماسک در این کنفرانس می‌توان اینگونه برداشت کرد که تسلا به دنبال ساخت یک هاچ‌بک کوچکتر برای بازارهای اروپایی است. مدیرعامل این کمپانی گفته:

«در ایالات متحده آمریکا خودروها بزرگتر هستند. من برای پیدا کردن جای پارک برای خودروی مدل ایکس خود در برلین با مشکلات زیادی مواجه شدم.»

ماسک همچنین در صحبت‌های خود به افراد محلی که برای قطع درختان تسلا را به دادگاه برده‌اند نیز اشاره کرد. این کارآفرین میلیاردر اعلام کرد که افراد محلی به علت تولید باتری در این کارخانه، با مواد سمی در هوا مواجه نخواهند شد. تسلا به رشد خود در بازار ادامه می‌دهد. این کمپانی با افزایش ارزش بالای سهام خود مواجه شده و برای اولین بار ارزش بازار آن به بالای ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

منبع خبر: دیجیاتو

سایت آیسل

Author: user1

3 thoughts on “ساخت بزرگترین کارخانه تولید باتری جهان در آلمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *