تحویل مرسوله توسط پهپادهای گوگل

تحویل مرسوله توسط پهپادهای گوگل: وینگ (Wing) شرکتی است که تحت مالکیت گوگل قرار دارد و فرایند تحویل بسته‌ را با پهپاد به ‌انجام می‌رساند. خبرگزاری‌های آمریکایی می‌گویند پهپادهای وینگ یک سال است که مشغول تحویل بسته‌های پستی به ساکنان شهر کریستین‌برگ ایالت ویرجینیای آمریکا هستند. شرکت وینگ برای گرامی‌داشت یک‌سالگی فعالیتِ یکی از معدود سرویس‌های تحویل بسته ازطریق پهپاد در آمریکا، ویدئویی منتشر کرده است. در این ویدئو شاهد افرادی هستیم که سابقه‌ی استفاده از سرویس تحویل بسته با پهپاد دارند. در ویدئوی تبلیغاتی جدید وینگ شاهد لحظات پرواز پهپادها هستیم. آن‌طور که به‌ نظر می‌رسد، پهپادهای وینگ بسته‌های مردم را به کمک نوعی طناب ویژه در محل مربوطه قرار می‌دهند و سپس به محل پرواز اولیه بازمی‌گردند.

در سال ۲۰۱۹ خبرگزاری‌ها اعلام کردند وینگ مجوزهای لازم برای راه‌اندازی نسخه‌ی آزمایشی سرویس تحویل بسته ازطریق پهپاد را از اداره فدرال هوانوردی (FAA) دریافت کرده است. مدت زیادی از صدور این مجوز  نگذشته بود که شاهد به ‌پرواز درآمدن پهپادهای وینگ بودیم. نکته‌ی پراهمیت این بود که مجوز اداره‌ی فدرال هوانوردی، به پهپادهای وینگ اجازه می‌داد مسافتی طولانی پرواز کنند؛ حتی تا جایی که از دید کنترل‌کننده‌ی پهپاد خارج شوند. پهپادهای وینگ می‌توانند در بالای سر افراد عادی به ‌پرواز دربیایند. 

پهپادهای گوگل

پهپادهای گوگل

وینگ برای تحویل بسته‌های حاوی مواردی نظیر دارو، کتاب‌، غذای گرم و دیگر لوازم اساسی به کسانی که در شهر کریستین‌برگ ویرجینیا زندگی می‌کنند، با شماری از کسب‌و‌کارهای محلی همکاری میک‌‌ند. آمار رسمی نشان می‌دهد کریستین‌برگ بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. اکثر کسانی که در ویدئوی جدید وینگ حضور دارند می‌گویند زمانی‌که سرویس تحویل بسته‌ با پهپاد راه‌اندازی شد، آن را اتفاقی مهم و نوظهور به‌حساب آورده‌اند و پس از آغاز دنیاگیری ویروس کرونا، به‌وضوح دیده‌اند که سرویس تحویل بسته با پهپاد، کاربرد و اهمیت زیادی دارد.

یکی از ساکنان شهر کریستین‌برگ در ویدئوی وینگ می‌گوید: « وقتی بیرون از خانه باشید، گاه‌و‌بی‌گاه خواهید دید پهپاد بالای سر شما پرواز می‌کند. فکر نمی‌کنم تا آن حدی که مردم تصور می‌کنند، سرویس تحویل بسته با پهپاد، ترسناک باشد. این پهپادها به‌جای تسلط پیدا کردن بر شهر، وارد زندگی ما شده‌اند [و مزایایی فراوان ارائه می‌دهند.]»

از آنجایی که ویدئوی جدید توسط شرکت وینگ به‌ مناسب یک‌سالگی آغازبه‌کار سرویس تحویل بسته منتشر شده است، در آن شاهد هیچ‌گونه شکایتی از سوی ساکنان شهر نیستیم. در نظر داشته باشید که فعالیت‌ پهپادهای وینگ، گاهی اوقات با انتقاد همراه است. برای مثال شماری از مردم گفته‌اند سروصدای پهپادهای وینگ آزاردهنده است. تیم وینگ می‌گوید به‌صورت مداوم در تلاش است تا صدای ناشی از پرواز پهپادها را کاهش دهد و مزاحمت کمتری برای مردم ایجاد کند. متفاوت بودن مسیرهای پروازی نیز به کاهش آلودگی صوتی کمک می‌کند. مایک باربر، شهردار شهر کریستین‌برگ، در ویدئوی منتشرشده توسط وینگ می‌گوید واکنش مثبتی از سوی ساکنان این شهر ‌به سرویس تحویل بسته‌ی وینگ مشاهده کرده است. وینگ می‌گوید به‌تازگی مجوزهای جدیدی دریافت کرده است تا دامنه‌ی فعالیت‌های خود را گسترش دهد. شماری از دیگر شرکت‌ها که در بین آن‌ها نام آمازون هم به ‌چشم می‌خورد، در حال آزمایش سرویس تحویل بسته با پهپاد هستند و در همین حین در تلاشند مجوزهای لازم را از اداره فدرال هوانوردی دریافت کنند.

منبع خبر: زومیت

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *