شبکه اجتماعی پارلر، رقیب توییتر

شبکه اجتماعی پارلر، رقیب توییتر: تنها چند روز پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مقابل دونالد ترامپ،‌ اپلیکیشن محافظه کار «Parler» که خود را شبکه اجتماعی بی‌طرف و حامی آزادی بیان معرفی می‌کند؛ با افزایش یکباره محبوبیت در صدر فهرست اپ‌های با بیشترین دانلود قرار گرفته است.

برخی گروه‌های محافظه کار که نسبت به عملکرد شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و فیسبوک در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد داشتند؛ تصمیم گرفتند به جای استفاده از این شبکه‌ها، به اپلیکیشن Parler روی بیاورند. محافظه کاران برای اطلاع رسانی در مورد انتقال از فیسبوک به Parler، مجددا از فیسبوک کمک گرفتند. باید ببینیم آیا رقیب فیسبوک می‌تواند با این شبکه اجتماعی رقابت کند یا خیر. در بین افراد و گروه‌هایی که از فیسبوک به اپلیکیشن جدید نقل مکان می‌‌کنند؛ نام روزنامه نگاران آمریکایی دیده می‌شود.

پارلر

پارلر

برخی خبرنگاران آمریکایی نظیر «مارک لوین» که در بعد از پیروزی جو بایدن، اپلیکیشن Parler را انتخاب کردند؛ اعلام کرده‌اند که دیگر تحمل سانسور‌های توئیتر و فیسبوک را ندارند و به همین دلیل به دنبال مسیرهای جدید ارتباطی هستند. وقتی رقیبی به سرعت در بین کاربران جلب توجه می‌کند، می‌تواند زنگ خطری برای فیسبوک باشد. بی‌شک فیسبوک نیز به سرعت دست به اقدام خواهد زد. از سوی دیگر کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده، فیسبوک را متهم به عدم رعایت قوانین ضد انحصاری کرده است و پرونده این شرکت در جریان است. انتظار می‌رود طی هفته‌های آینده به این موضوع رسیدگی شود.

Parler در سال 2018 توسط «جان ماتز» و «جارد تامسون» کار خود را آغاز کرد. تعداد کاربران فعال ماهانه این اپلیکیشن در ایالات متحده از ماه می (اردیبهشت‌ماه) رو به افزایش است. براساس اعلام شرکت «SensorTower»، در مهرماه 314،000 کاربر این اپلیکیشن را نصب کرده‌اند که رشد 23 درصدی نسبت به شهریور ماه را نشان می‌دهد. روز 17 آبان‌ماه، اپلیکیشن Parler در رتبه هفتم دانلود اپ استور قرار داشت ولی به فاصله یک روز صدرنشین شد. براساس داده‌های منتشر شده از سوی این شرکت تنها در روز 18 آبان ماه برابر با 8 نوامبر، 636000 بار این اپلیکیشن از طریق اپ استور و گوگل پلی نصب شده  است که بیشترین تعداد دانلود را در یک روز نشان می‌دهد.

منبع خبر: دیجیاتو


سایت پارلر

https://parler.com


سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *