شرکت فایزر Pfizer

شرکت فایزر Pfizer: فایزر در سال ۱۸۴۹ توسط چارلز فایزر تأسیس شد. این شرکت در طول فعالیت خود در صنعت داروسازی، شرکت‌ها و کارخانجات دارویی بسیاری را خریداری، تصاحب و در مجموعه فایزر ادغام نمود که از آن‌جمله این شرکت‌ها می‌توان به ادغام وارنر-لمبرت در سال ۲۰۰۰، فارمسیا در ۲۰۰۳ و وایت در سال ۲۰۰۹ اشاره کرد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک و نیز بازار بورس بمبئی معامله می‌شود و جزئی از میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید. شرکت فایزر در سال ۲۰۱۸ در فهرست فرچون ۵۰۰ در رتبه ۵۷ از بزرگترین شرکت‌های آمریکا قرار گرفت.

فایزر

فایزر

فایزر تنها شرکتی است، که بیش از ۵ دارو با فروش بیش از یک میلیارد دلار در بازار دارد. این شرکت با داشتن بیش از ۹۱ هزار کارمند در سراسر جهان، در سال ۲۰۱۲ میلادی درآمدی بالغ بر ۵۸ میلیارد دلار داشته ‌است. شرکت فایزر در سال ۱۹۶۴ شرکتی را با نام لابراتوارهای فایزر، تحت مالکیت خود در ایران راه‌اندازی کرد. پس از وقوع انقلاب ۱۳۵۷، سهام این شرکت به سازمان صنایع ملی ایران انتقال و نام آن نیز به شرکت لابراتوارهای رازک تغییر یافت و در حال حاضر شرکت رازک به صورت یک شرکت سهامی عام فعالیت می‌کند و بخشی از سهام آن نیز در بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود.

شرکت فایزر در بورس نیویورک


سایت فایزر

https://www.pfizer.com


سایت آیسل
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

سایت آیسل
Average rating:  
 1 reviews
by حسین on سایت آیسل

شرکت فایزر مدعی تولید واکسن کرونا شده، آیا این درسته؟

با سلام خدمت شما حسین آقا،
طبق اخباری که سایتهای خبرگزاری دنیا و همچنین توئیت آقای ترامپ صورت گرفته، گویا این واکسن 90 درصد در تست های بالینی موفقیت آمیز بوده است. در روزهای آینده، اخبارها رو دنبال کنین.

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *