تایید شدن قرارداد والمارت و اوراکل با تیک تاک

تایید شدن قرارداد والمارت و اوراکل با تیک تاک: دونالد ترامپ پیش از ممنوعیت تیک تاک اعلام کرده که پیشنهاد اوراکل برای این پلتفرم اشتراک ویدیو را تایید می‌کند. دونالد ترامپ به خبرنگاران در خارج از کاخ سفید اعلام کرده:

«من این معامله را تایید می‌کنم. اگر اینکار را انجام دهند خبر خوبی است و اگر انجام هم نشود مشکلی نیست.»

روز جمعه وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا دستوری مبنی بر مسدودسازی معاملات با کمپانی‌های مادر تیک تاک و ویچت صادر کرد که از امروز اجرایی می‌شود. این دستور از تاریخ ۲۲ آبان روی تیک تاک تاثیر می‌گذارد که به معنای توقف فعالیت‌های این اپ خواهد بود.

در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره قرارداد میان تیک تاک و اوراکل منتشر نشده، با این حال این کمپانی جدید با نام «TikTok Global» در آمریکا مستقر می‌شود و وظیفه پردازش و نگهداری اطلاعات تمام کاربران آمریکایی را برعهده می‌گیرد.

دونالد ترامپ اعلام کرده که مقر این کمپانی جدید در تگزاس خواهد بود و تا ۲۵ هزار نفر برای کار در آن استخدام خواهند شد. رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که مشارکت این شرکت در بخش آموزش آمریکا به ۵ میلیارد دلار می‌رسد:

«آن‌ها بودجه بسیار بزرگی را درنظر می‌گیرند و این مشارکتی است که من از آن‌ها درخواست کرده‌ام.»

قرارداد والمارت و اوراکل

قرارداد والمارت و اوراکل

در حال حاضر نمی‌دانیم که این قرارداد جدید چگونه نگرانی‌های امنیتی رئیس جمهور آمریکا را برطرف می‌کند، چرا که کاخ سفید از چندین ماه پیش تا به امروز مشکلات امنیتی را دلیل تحریم این اپ اعلام کرده بود. وزیر بازرگانی آمریکا، «ویلبر راس» در بیانیه‌ای اعلام کرده ممنوعیت تیک تاک تا تاریخ ۶ مهر به تعویق خواهد افتاد. برای انجام این معامله، دولت چین باید آن را امضا کنید.

سخنگوی تیک تاک اعلام کرده:

«ما خوشحالیم که پیشنهاد تیک تاک، اوراکل و والمارت نگرانی‌های امنیتی دولت آمریکا را برطرف کرده و ابهامات درباره آینده تیک تاک در آمریکا را کاهش داده است. اوراکل تبدیل به یک تامین‌کننده تکنولوژی قابل اعتماد می‌شود و ما مسئولیت میزبانی تمام اطلاعات کاربران آمریکایی و حفظ امنیت سیستم‌های کامپیوتری را برعهده می‌گیریم. ما اکنون در حال همکاری با والمارت برای مشارکت تجاری هستیم. هر دو شرکت در یک دوره مالی پیش از عرضه اولیه سهام، تا حداکثر ۲۰ درصد سهم تجمیعی دریافت می‌کنند.»

منبع خبر: دیجیاتو

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *