تعطیلی سرویس موزیک گوگل پلی

تعطیلی سرویس موزیک گوگل پلی: فعالیت سرویس موزیک گوگل پلی ماه آینده در نیوزلند و آفریقای جنوبی متوقف می‌شود و کاربران در این کشورها نمی‌توانند از آن استفاده کنند. پس از آن، سایر کشورها با چنین موضوعی روبه‌رو می‌شوند، البته همچنان تا پایان سال ۲۰۲۰ به کتابخانه این سرویس دسترسی خواهند داشت و می‌توانند آن‌ها را به یوتیوب موزیک انتقال دهند.

با وجود امکان انتقال آهنگ‌ها به یوتیوب موزیک تا پایان سال، گوگل قبل از این تاریخ برخی از ویژگی‌های پلی موزیک را خذف می‌کند. برای مثال اواخر ماه جاری میلادی گوگل گزینه‌های مربوط به خرید و پیش خرید موسیقی را از پلی استور حذف خواهد کرد. شما باید برای انتقال خریدهای خود به یوتیوب موزیک باید از یک ابزار استفاده کنید یا به «گوگل Takeout» برای انتقال اطلاعات و دانلود تمام آهنگ‌های خریداری شده تکیه کنید.

موزیک گوگل پلی

موزیک گوگل پلی

کاربران که آهنگ‌های خود را از گوگل پلی موزیک به یوتیوب موزیک منتقل نکنند، با لغو اشتراک خود مواجه می‌شوند که البته تاریخ آخرین با توجه به کشوری که در آن زندگی می‌کند، مشخص خواهد شد. گوگل برای تشویق کاربران، بروزرسانی‌هایی برای یوتیوب موزیک منتشر کرده که برای مثال می‌توان به بازطراحی صفحه پخش آهنگ، تب اکسپلور، خلق هوشمندانه پلی لیست و ادغام با پلتفرم‌هایی مانند اندروید تی‌وی و گوگل اسیستنت اشاره کرد.

قابلیت‌های یوتیوب موزیک می‌تواند کاربران زیادی را متقاعد به تغییر سرویس کند، اما برای افرادی که چنین انتقالی را اشتباه می‌دانند، کار زیادی نخواهند کرد. منتقدان به این موضوع اشاره می‌کنند که گوگل بیش از حد روی یوتیوب تمرکز کرده و در آن کمبودهایی مانند حالت آفلاین و پخش خودکار وجود دارد. اگر می‌خواهید همچنان مشترک سرویس موسیقی گوگل باشید، باید خود را برای یک تغییر بزرگ آماده کنید.

منبع خبر: دیجیاتو (Android Authority)

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *