انتشار Codeguru توسط آمازون

انتشار Codeguru توسط آمازون: این ابزار توسعه دهنده حاوی مجموعه‌ای از ابزارهاست که با استفاده از یادگیری ماشینی کدها را برای شناسایی باگ‌ها به شکل خودکار بررسی کرده و اصلاحات بالقوه را پیشنهاد می‌کند.

Codeguru از دو ابزار Reviewer و Profiler تشکیل شده که با نگاه کردن به نامشان می‌توان به کارکرد آن‌ها پی برد. تیم AWS برای ساخت Reviewer الگوریتم هوش مصنوعی را با استفاده از کد بیش از ۱۰ هزار پروژه متن باز در گیت هاب و همچنین بررسی‌های کدهای درونی آمازون آموزش داده است. آمازون با انتشار بیانیه اعلام کرد: «حتی برای شرکت معظمی مثل آمازون گردآوری توسعه دهندگان باتجربه با وقت کافی برای بررسی کدهای بسیار زیادی که روزانه نوشته می‌شوند کار مشکلی است. حتی باتجربه ترین بررسی کننده‌ها نیز در شناسایی برخی مشکلات خطا می‌کنند که به باگ و تأثیر منفی بر عملکرد نرم افزار منجر می‌شود.»

توسعه دهندگان برای استفاده از CodeGuru می‌توانند کدهای خود را در مخزن مورد علاقه مثل گیت هاب، Bitbucket Cloud، CodeCommit و یا سرویس‌های دیگر قرار دهند. سپس ابزار CodeGuru Reviewer کدها را تحلیل کرده و در صورت شناسایی باگ، اصلاحات بالقوه را پیشنهاد می‌دهد. هوش مصنوعی این ابزار با بازخوردهای ساده‌ای مثل «لایک» و «دیسلایک» قابلیت یادگیری محدود را دارد.

Codeguru

Codeguru

عملکرد ابزار CodeGuru Application Profiler تا حدودی متفاوت بوده و توسعه دهنده به کمک آن می‌تواند ناکارآمدی در کدها را پیدا کرده و گران ترین خطوط کد را شناسایی کند. این ابزار گران ترین خطوط کد را با نمایش قیمت تقریبی خسارت کنار کدها به کاربر یادآور می‌شود.

آمازون می‌گوید چندین شرکت از جمله Atlassian،  EagleDream و DevFactory استفاده از ابزار CodeGuru را آغاز کرده‌اند. رییس مهندسی شرکت توسعه نرم افزار Atlassian در مورد CodeGuru می‌گوید: «به لطف ابزار CodeGuru توانستیم مدت زمان شناسایی موارد غیرعادی در کدها را از چند روز به چند ساعت و در برخی مواقع به چند دقیقه کاهش دهیم. حالا توسعه دهندگان ما می‌توانند زمان و انرژی کمتری را صرف شناسایی مشکلات کنند.»

منبع خبر: دیجیاتو

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *