فروش سهام سانگ یانگ توسط ماهیندرا

فروش سهام سانگ یانگ توسط ماهیندرا: پس از آن‌که گروه هندی ماهیندرا از تمایل خود برای واگذار کردن سهام خود در شرکت سانگ ‌یانگ خبر داد، این خودروساز کره جنوبی اعلام کرد که به‌دنبال خریدار بالقوه است. سانگ یانگ که مدتی است با مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کند، اوضاع مناسبی ندارد و همین موضوع باعث شده تا سهام‌داران اصلی آن به فکر فروش سهام خود باشند. سخنگوی این شرکت روز جمعه گفت که سانگ‌یانگ مشاوری در زمینه‌ی بازارهای مالی برای پیدا کردن سرمایه‌گذار جدید انتخاب کرده است.

هم‌اکنون ۷۴/۶۵ درصد سهام سانگ‌یانگ به گروه خودروسازی ماهیندرا تعلق دارد. پس از آن‌که رسانه‌های کره جنوبی با استناد به منبعی ناشناس روز جمعه اعلام کردند که جیلی و بی‌وای‌دی چین به خرید سهام سانگ‌یانگ تمایل دارند، ارزش سهام این شرکت حدود ۳۰ درصد رشد کرد. بااین‌حال نماینده جیلی گفت که این خودروساز هیچ برنامه‌ای برای شرکت در مناقصه‌های خرید سانگ‌یانگ ندارد. شرکت BYD نیز که در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی فعالیت می‌کند، از اظهارنظر در این باره خودداری كرد.

سهام سانگ یانگ

سهام سانگ یانگ

رسانه‌های کره جنوبی اعلام کردند که سانگ‌یانگ شرکت سامسونگ سکیوریتیز (Samsung Securities) را به عنوان مشاور خود انتخاب کرده است که با شریک استراتژیک خود یعنی روچیلد همکاری می‌کند. سامسونگ سکیوریتیز و روچیلد از اظهارنظر در این زمینه خودداری کردند و سانگ‌یانگ نیز نام مشاور خود را تأیید نمی‌کند.

سانگ ‌یانگ با بدهی بالایی مواجه شده و سیزدهمین ضرر متوالی سه‌ماهه خود را در ژانویه و مارس گزارش کرده است. سانگ‌یانگ حتی قبل از شیوع ویروس کرونا نیز به دلیل رقابت شدید در بازار خودروهای شاسی‌ بلند، از فروش بسیار پایین محصولات خود رنج می‌برد. یکی از مدیران اجرایی ماهیندرا هفته گذشته گفت که این شرکت هندی حاضر است سهام مالکیتی خود را در سانگ‌یانگ واگذار کند. از روز جمعه تاکنون ارزش سهام سانگ‌یانگ در بازار بورس به ۳۳۲ میلیارد وون (معادل ۲۷۴/۵۹ میلیون دلار) رسید.

منبع خبر: زومیت (Autoblog)

سایت آیسل

Author: user1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *